I Puchar Ziemi Wejherowskiej 2000 r.

Pomysł zorganizowania przez Klub "LIPIEŃ" i Koło Wejherowo międzyokręgowych zawodów w wędkarstwie muchowym dojrzewał kilka lat. Udało się go zrealizować 24 czerwca 2000 roku. W ten letni poranek nad Redą stanęło 43 zawodników z okręgów gdańskiego, słupskiego i bydgoskiego. Łowiono w trzech sektorach, na odcinku rzeki od Cementowni w Wejherowie do mostu kolejowego w Redzie, z wyłączeniem odcinka specjalnego. Mimo podwyższonego stanu wody złowiono 60 wymiarowych ryb, które po zmierzeniu, żywe wróciły do wody. Największą rybę, lipienia o imponującej długości 45 cm złowił Andrzej Adamiak z Lęborka, za co otrzymał pamiątkowy puchar.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Krzysztof Machulski z gdańskiego "Pstrąga", drugi był Wincenty Polakowski reprezentujący Klub "Lipień" Wejherowo, na trzecim miejscu uplasował się Jurgen Makurat z Koła Wejherowo. Kolejne miejsca zajęli Dariusz Stochaj i Bogdan Bąkowski - "Lipień" oraz Andrzej Adamiak z Lęborka.

Ogółem sklasyfikowano 31 zawodników. W klasyfikacji drużynowej dwa pierwsze miejsca zajęli wejherowianie, trzeci był gdański "Pstrąg". Zwycięzcy w obu klasyfikacjach otrzymali puchary i dyplomy, które wręczał poseł Jerzy Budnik.

Impeza ta była na tyle udana, że zdecydowano się na powtarzanie jej w następnych latach, w ostatnią niedzielę czerwca.

II Puchar Ziemi Wejherowskiej 2001 r.

24 czerwca 2001 roku na rzece Redzie odbyły się zawody muchowe Puchar Ziemi Wejherowskiej. Zawody te zaliczane są do Muchowego Grand Prix Okręgu Gdańskiego, jednak udział w nich biorą także koledzy z sąsiednich okręgów.

Początek lata na Pomorzu był w 2001 roku deszczowy i chłodny, dlatego mniej liczną niż w trakcie pierwszej edycji zawodów liczbę 37 uczestników przywitała wyjątkowo brudna i wysoka woda. W dniu zawodów zaświeciło słońce i zrobiło się dużo cieplej. Złowienie lipieni w tak trudnych warunkach było bardzo trudne, dlatego za duży sukces uznać należy fakt sklasyfikowania 10 zawodników. Organizatorzy – Klub "Lipień" Wejherowo przy Kole nr 80, byli w tym roku wyjątkowo "gościnni" i równo obdzielili sklasyfikowanych przygotowanymi czternastoma pucharami.

Zwycięzcą został Arkadiusz Deksneit – Klub "Lipień" Wejherowo, drugie miejsce zajął Adam Gliwa – Koło 80 Wejherowo, trzecie i czwarte miejsce przypadło kolegom z Lęborka - Krzysztofowi Kubiakowi i Henrykowi Kulasiewiczowi, a piąte, szóste i siódme kolegom z gdańskiego "Pstrąga" - Arkadiuszowi Matusiakowi, Arturowi Bełczykowskiemu i Andrzejowi Wawryce. Zdobywca pierwszego miejsca "zgarnął" także puchar za największą rybę – kardynała 43 cm.

Drużynowo wygrał Klub "Lipień" Wejherowo, przed drużyną z Lęborka i drużyną klubu "Pstrąg" Gdańsk.

Mimo tak mizernych wyników wszystkim dopisywał humor. W czasie przerwy tradycyjnie częstowano kaszubskim bigosem i gorącymi kiełbaskami. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe znaczki. Zakończenie zawodów uświetniło przybycie fundatorów pucharów – Posła Ziemi Wejherowskiej Jerzego Budnika, Wiceprezydenta Miasta, przedstawiciela Starosty oraz Prezesa ZO PZW Gdańsk Stanisława Lisaka. Atrakcyjne nagrody rzeczowe – wędki, kołowrotki i torby wędkarskie ufundowały wejherowskie sklepy – "Pstrąg" i “Sabina”.

III Puchar Ziemi Wejherowskiej 2002 r.

W niedzielę 30 czerwca na Redzie odbyły się zawody w wędkarstwie muchowym - III Puchar Ziemi Wejherowskiej, zorganizowane przez Klub "Lipień" i Koło PZW nr 80 w Wejherowie. W imprezie udział wzięło 48 zawodników z Trójmiasta, Słupska, Lęborka, Bydgoszczy, Wejherowa a także z Dolnego Śląska. Zawody tradycyjnie odbyły się na "żywej rybie" - wszystkie ryby po zmierzeniu wróciły do wody.

Podobnie jak w ubiegłym roku, aura nie była zbyt łaskawa. Po ulewnym deszczu Reda niosła podwyższoną i mętną wodę. To odbiło się na wynikach - sklasyfikowano tylko 12 zawodników, którzy złowili 19 wymiarowych ryb, głównie lipieni. W przerwie zawodów częstowano kaszubskim bigosem a zakończenie zawodów uświetniło ognisko z kiełbaskami. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy znaczek.

Zwyciężyli wejherowianie - pierwsze miejsce zajął Ryszard Styn, drugi był Andrzej Bieńkowski, a trzeci Andrzej Wizner. Kolejne miejsca zajęli - Zbigniew Śliwicki z Wejherowa, Andrzej Wawryka z Gdańska i Wincenty Polakowski z Wejherowa. W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjny był Klub "Lipień" Wejherowo zajmując trzy pierwsze miejsca. Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna Klubu "Dolina Łeby" z Lęborka, piąte miejsce przypadło gdańskiemu "Pstrągowi", a szóste Klubowi "Trzy Rzeki" ze Słupska. Największą rybę zawodów - lipienia 39,5 cm złowił Dariusz Stochaj, za co otrzymał pamiątkowy puchar. W kategorii juniorów zwyciężył Aleksander Podwojski z Redy, drugi był Arkadiusz Miotk z Wejherowa.

Puchary dla zwycięzców indywidualnych ufundował i wręczył poseł Jerzy Budnik. Puchar za zwycięstwo drużynowe ufundowało starostwo wejherowskie. Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt ufundował i wreczył puchar dla najlepszego zawodnika spoza okręgu gdańskiego, który otrzymał Henryk Kulasiewicz z Lęborka. Puchary dla juniorów ufundował Zarząd Okręgu PZW w Gdańsku. Zwycięzcy otrzymali także cenne nagrody rzeczowe. Sponsorami zawodów byli: Maciej Wilk - sklep wędkarski Taimen, Artur Banachowski - łowisko Piaseczno, Adam Gliwa - sklep Pstrąg, Bogdan Rekowski, Alfred Miotk oraz Klub "Lipień".

Kolejna edycja zawodów, pomimo propozycji zmiany terminu, odbędzie się w ostatnią niedzielę czerwca 2003 r. Może w końcu dopisze pogoda a woda będzie miała normalny poziom i kolor, zamiast "kawy z mlekiem".

Zbiórka przed zawodami 29 czerwca 2003 r. o godz 7.30 na parkingu leśnym przy wejherowskim szpitalu.